Kachlice

  Čo sú to kachlice?

Kachlice sú keramické dielce akumulujúce teplo, ktoré sa používajú predovšetkým na stavbu krbových kachlí, kachľových pecí, kachľových sporákov a kozubov. Najviac rozšírené sú kachlice so štvorcovým, prípadne obdĺžnikovým tvarom, no okrem týchto ich poznáme nespočetné množstvo. Čo sa týka ich histórie, v Európe siaha ich výroba späť až do druhej polovice 13. storočia, kedy ich spočiatku vyrábali hrnčiari a džbankári, no neskôr sa vyvinulo špecializované remeslo - kachliarstvo a dodnes sa vyrábajú metódou liatia do sadrových foriem a po stvrdnutí sa upravujú, následne vypaľujú.

Keramické kachlice zastávajú okrem estetickej stránky aj stránku funkčnú - kachlicový obklad krbových kachieľ akumuluje teplo uvoľnené dôsledkom horenia a postupne ho uvoľňuje do miestnosti, dokonca aj hodiny po vyhasnutí ohňa v spaľovacej komore, čo ich robí nesmierne užitočnými.

Naša ponuka zahŕňa skutočne široký výber kachlíc najrôznejších tvarov a veľkostí ako na príklad veľkoformátové, klasické tradičné kachlice, rímsy, záklopy, sokle, rohy, listely a rôzne doplnky.

Tradičné a klasické kachlice
Tradičné a klasické kachlice
Rímsy, záklopy, sokly
Rímsy, záklopy, sokly
Rohové kachlice a doplnky
Rohové kachlice a doplnky

V prípade záujmu, doplňujúcich informácií, konzultácií, alebo objednávok sme Vám radi k dispozícií. Neváhajte nás prosím kontaktovať: